Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Runsten-Möckleby IF
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Runsten-Möckleby IF.
Runsten-Möckleby IF
Följ oss för uppdateringar
Vi sålde ca 80 kulturpass och av dessa lämnades 38 stycken in för att delta i chansen att vinna utlovade priser. Av de 38 passen så var 35 helt ifyllda och rätt dessutom.
Härligt jobbat alla!
Med lottens hjälp har vi korat följande vinnare.
1:a pris Ett presentkort värt 500 kr på Bläsinge Padel och Fritid går till Per-Oskar Dahlström, Långlöt
2:a pris. Ett presentkort värt 500 kr på ÖlandsMuseum - Himmelsberga kaffestuga går till Birgitta Lindeborg, Norra Möckleby.
3:e - 10:e pris. Två Sverigelotter går till:
Margareta Petersson, Norra Möckleby
Mary Johansson, Norra Möckleby
Agneta Pantzar, Runsten
Sara Rudestig, Norra Möckleby
Eivor Johansson, Runsten
Carin Nilsson. Lammhult
Anders Stjernberg. Oskarshamn
Annika Svenneheim, Runsten
De som ännu inte fått sina priser kommer att få dessa under helgen och kommande vecka.
Även om Carina Carlsson, Norra Möckleby inte lyckades vinna något pris så är hennes prestation ändå värd att nämnas tycker jag. Hon lyckades ta sig runt på cykel och ta alla kontroller under en och samma dag. En runda på ca 10 mil tror jag det blir.
Jag hoppas och tror på ett nytt Kultutpass 2022.
Anders Arvefalk
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera