Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Röstånga IS Senior Herr
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Röstånga IS Senior Herr.
Senior Herr
Följ oss för uppdateringar
Efter tre år som tränare i RIS så har Per och föreningen kommit överens om att gå skilda vägar 2016. Per har gjort ett väldigt bra jobb i klubben under sina år och har varit en tränare som engagerat sig och hjälpt till inom hela föreningen när det har behövts. Under sina tre år har han varit med om att " dra" upp klubben i sexan två gånger, vilket gör honom till en av dem framgångsrikaste tränarna efter LasseGuld,
Per och troligtvis resten av Hörbygänget gör sin sista match nu på söndag för denna sejour och vi önskar dem lycka till var dem nu väljer att fortsätta sitt fotbollslirande
Vi känner att vi nu har en bra stomme med "egna "spelare och därför känns det kanon att Bullen fortsätter att träna
och utveckla killarna. Han blir en av två huvudtränare 2016, vem den andra blir är inte klart men vi har några namn på vår önskelista som vi kommer att ta kontakt med inom det närmsta.
Nu hoppas vi på ett perfekt avslut på året med vinst för vår del samt att Hurva slår Svensköp, då står vi som seriesegrare:) Sedan är det lagfest med damlaget nästa helg samt gåsaboll längre fram.
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera