Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rönnängs IK Hockeyskolan
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rönnängs IK Hockeyskolan.
Hockeyskolan
Följ oss för uppdateringar
Kopierad text från Rönnängs ik huvudsida
Folkhälsomyndigheten har fattat beslut om nya föreskrifter och allmänna råd som träder i kraft den 12 januari 2022. Sammanfattning om vad som gäller för att besöka Tjörns ishall:
* För att besöka Tjörns Ishall skall du vara symtomfri
* Tänk på att hålla avstånd
* Undvik Trängsel. Vuxna uppmanas att begränsa antalet nära kontakter inomhus
* Föräldrar som inte har möjlighet att lämna ishallen under träningspass får endast vistas på läktaren, sittandes
* På läktaren sitter man på anvisade platser
Sällskap på max 8 personer, och det ska också vara minst 1 meter mellan sällskapen. För arrangemang med fler än 50 deltagare krävs vaccinationsbevis i tillägg till övrig reglering.
Tjörns Ishall tar vaccinpass vid varje match
* Maxantal sittande på läktare 50 personer. Antalet är baserat på läktarens storlek då vi bygger om.
* Godkänt Covid pass, samt id handling skall visas upp i entrén på samtliga matcher. Gäller för åskådare över 18 år.
* Cuper och läger inomhus
Avrådan förlängs med omprövning den 31 januari. Träningar och tävlingar i ordinarie seriespel kan däremot genomföras då vi följer ovan punkter.
Inga kommande aktiviteter
Hej. Jonathan skulle behöva att slipa sina skridskor till nästa träning. Finns där möjlighet för det? Therese
RapporteraRapportera
Det kan vi ordna
RapporteraRapportera
Therese Holmberg vilken åldersgrupp går Jonathan i
RapporteraRapportera