Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Roslagsbro IF Damjuniorer
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Roslagsbro IF Damjuniorer.
Damjuniorer
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Som vi pratade om på fördäldrarmötet när vi bestämde oss för att köra Crossfit under våren så innebär det en merkostnad för laget. Vi pratade om hur detta skulle bekostas för att undvika att ta för mycket pengar av lagkassan.
Vi har landat i att varje spelare betalar 500:- för att täcka kostnaden, och som vanligt hör man av sig till någon av oss ledare om det uppstår några tokigheter med finansiering.
Vi vill också göra medskicket att intresset för söndagsträningarna har gått ner markant de senaste veckorna. Vi ledare ser söndagar som ett ypperligt träningstillfälle, och jag vet att Emma på Crossfit även har påtalat att man kan komma även om man har lite ont eller känner sig sliten. Träningen kan anpassas väldigt bra efter hur man mår för dagen.
/Ledarna
| Serveringsansvariga Nationaldagscupen | 6 jun, 12:00 |
| Undanplock Nationaldagscupen | 6 jun, 15:30 |
| Träning | 8 jun, 18:00 |
| Träning | 10 jun, 18:00 |
| Träning | 15 jun, 18:00 |
| 28 maj | Fotbollsskola! |
| 18 maj | Fotbollsskola! |
| 13 maj | Information från styrelsen 13/5 |
| 7 maj | Min idrottsresa - Linda Sembrant |
| 7 maj | Välkomna på arbetsdag 9/5! |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera