Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Ränneslövs GIF Ränneslövs GIF/BK Walldia
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Ränneslövs GIF Ränneslövs GIF/BK Walldia.
Ränneslövs GIF/BK Walldia
Följ oss för uppdateringar
Imorgon onsdag är det återigen dags för match i division 6 södra när vi beger oss till Sennan för möte mot Sennans IF. I vårt möte i våras på Björkvallen vann vi med uddamålet, 1-0.
För motståndarna blir det första matchen efter sommarupphållet, innan uppehållet vann de mot Vapnö och Halmstad FF, förlorade med uddamålet mot Ysby och vann borta mot LTIK. Vi möter alltså ett lag som innan semestern var på gång uppåt i tabellen och vid en vinst får häng på övriga lag i övre delen av tabellen.
Vi själva kommer till match stärkta av att ha hämtat upp ett tvåmålsunderläge på bortaplan mot Halmstad FF till vinst med 4-2. Från den matchen saknar vi imorgon Johan N, Simon och Jonte som alla är upptagna. In i truppen kommer istället Ragge, Robban och Jack.
Truppen som samlas kl 17.00 på Björkvallen eller 17.45 i Sennan (matchstart kl. 19.00):
Nilo, Karl, Jens, Stråhle, Pauli, Noak, Bengtsson, Oskar, Moberg, Olsson, David, Ragge, Noel, Jack, Erik T, Robban.
/Conan
| Kornhult/Hishult FF (borta) | 17 maj, 16:00 |
| Träning | 19 maj, 18:30 |
| Träning | 21 maj, 18:30 |
| Kvibille BK (borta) | 24 maj, 12:00 |
| Träning | 26 maj, 18:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera