Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Grossbol-Skived AIF 86 Pojkar 11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Grossbol-Skived AIF 86 Pojkar 11.
Pojkar 11
Följ oss för uppdateringar
Buster Cup 1-3 maj
Hej på er, det är dags för en cuphelg i Mora
? Samling 1 maj 08:15 parkeringen vid lärcenter
? Avfärd 08:30 beräknad restid ca 3 timmar.
? Ca 11:30 Gemensam lunch vid ankomst, betalas själv
? Incheckning på Mora Gymnasium efter lunch, vi blir tilldelade en sovsal/klassrum där vi snabbt ställer av våra sovsaker och personliga tillhörigheter. Se till så att ett ombyte och duschsaker åker med till match.
Rummet låses och öppnas av personal på plats när vi kommer eller åker från boendet.
? 13:30 Färd mot Orsa Ishall, Slättbergsvägen 79 ( För att vi ska få spela på fullstor plan så har en provisorisk plan byggts upp i ishallen).
Matchstart 14:45 mot Täby FC, alla gruppspelsmatcher spelas 2*15 minuter, sista minuten effektiv.
? Ca 16:00, mellanmål finns ordnat av laget, gör inget om man även har med sig egen " bra energi " intages i samband med transport mot Mora , Bilkompaniet Arena , Bryggerivägen 15.
? 16:45 , Bilkompaniet Arena samling och uppladdning inför matchstart 17:45 mot ÅS IF , efter matchen duschar vi och byter om.
? Ca 18:30 , transport tillbaka till boendet, för gemensam middag ( spelare och ledare) så snabbt som möjligt.
Efter middagen gör vi i ordning våra sovplatser, fri lek :) Tillbaka å lungt kl 22:00
Lördag
? Frukost 8:30 vid boendet, avfärd mot Bilkompaniet Arena kl 9:30.
Matchstart mot Rättvik 11:00.
? Lunch 12:30 , Mora Gymnasium , boendet
? 14:15 Avfärd mot Orsa Ishall
Matchstart mot KaisMora 15:30
Efter det vet vi bara att vi ska checka ut senast kl 12 på söndagen , då skall sovsalen vara tömd och städad.
Jag kommer göra iordning en messengergrupp, ( GS86 Buster Cup 1-3 maj Föräldragrupp ), se till att bli tillagda. Där kommer all övrig kommunikation hädanefter ske , blir enklare så eftersom att vi är föräldrar från "2" lag.
Nu kör vi!
Väl mött Simon Wallner, som under cupen kommer ha en organisatörsroll kring allt runtomkring laget.
Även uppvuxen i Mora, om man som förälder vill ha tips eller trix alt om problem uppstår så finns jag tillgänglig.
Telefonnummer till mig 0723221160
Inga kommande aktiviteter
| 4 maj | Årsmöte GS86 |
Äter vi donken längst vägen?
RapporteraRapportera
Nej, är en restaurang i Mora bokad, buffe'
RapporteraRapportera