Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om BK Sport P12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från BK Sport P12.
P12
Följ oss för uppdateringar
2022 var ett väldigt roligt år, med utmaningar, uppoffringar, kamp, ??tårar, glädje, sorg, etc...
En grupp pojkar som dör för att spela fotboll, att förlora en match på träning gör dem ledsna som om det vore finalen i en champions league, för precis som alla barn älskar att vinna och att förlora är inte det bästa alternativet. De visar i varje träningspass eller match önskan de känner att utöva en sport som de brinner för i så ung ålder. Ett gäng spektakulära och mycket begåvade pojkar. All beröm till dem!!
Mer när träningen är hård och tung, i de stunderna är när de kämpar som mest för att bli bättre idrottare och fortsätter kämpa för att bli det de drömt om en dag.
I år slog vi rekord i antal inskrivna killar, vi nådde 35 i klubben men som i varje klubb är det upp- och nedgångar och av 35 är vi tyvärr nu 25 killar men det kommer säkert fler under året. Vi kommer att fortsätta att stötta och lära ut allt möjligt så att de fortsätter i sin utveckling som idrottare.
Det viktigaste för mig som tränare är att de utvecklar sina förmågor maximalt, ännu mer när det finns talang och potential. Intensitet är en huvudfaktor i mitt sätt att undervisa. I den här karriären går vi alla tillsammans för att växa och lära oss eftersom det är vad det handlar om att vara med i ett fotbollslag.
Mycket tacksam till alla föräldrar som alltid hjälper till så mycket som möjligt med de olika aktiviteterna, tack så mycket och jag ber er att fortsätta så här. För tillfället tar vi en paus i slutet av året och om ett par veckor återvänder vi till platsen där vår passion finns, fotbollsplanen.
God Jul och Gott Nytt År.
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera