Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skutskärs IF FK Pojkar 2015
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skutskärs IF FK Pojkar 2015.
Pojkar 2015
Följ oss för uppdateringar
Lagindelning:
Skutskär grön, Träffen Sätra konstgräs, matcher 16.30 & 17.30. Samling 15.50.
Alexander
Elton
Isac
Kian
Oscar
William G
Ughur
Allan
Skutskär vit, Skutskärs IP, matcher 10&11.
Samling 9.00 för att fixa planer, fixa fika och liknande.
Albin
Ludwig
Levis
Holger
Ture
Theo
Skutskär svart, Skutskärs IP, matcher 12.30&13.30.
Samling ca 11.40 - fikafolk byter av Skutskär vit och plockar sedan undan bord och kvarvarande fika. Fikaprylar och prislistor m.m lämnas till ledare. Matchvärdar byter av Skutskär vit.
Elias
Hugo
Love
Mimer
Olle
Troy
Arbetsfördelning:
Skutskär vit
Fikaförsäljning/kaffe: Ture, Theo
Matchvärdar: Holger, Albin
Skutskär svart
Fikaförsäljning/kaffe: Troy, Elias
Matchvärdar: Olle, Love
Instruktioner:
Om du inte kan delta måste du byta med annan förälder så det finns folk på plats!
Vi har ett fikabord under match för att få in pengar till lagkassan. Den som har fikatjänst kokar kaffe och bär ner fikabord mm till planen. Kärra att köra kaffe mm på finns.. Prislista finns i plastfickor, vi tar swish (kontanter i nödfall om någon saknas swish). Ta med det som ska säljas ner till planen. Bjud gärna domarna på fika i paus.
Matchvärd 2 föräldrar/minst en vid varje plan:
Syftet med matchvärdar är att skapa ett bra arbetsklimat för våra spelare och domare på planen. Som matchvärd bär du en matchvärdsväst för att du ska synas och bli igenkänd. Matchvärdsväst och matchvärdskort finns i tvättstugan vid cafeterian.
Matchvärdens uppgifter:
• Kom 1h innan matchstart för att vara på plats när motståndarna kommer.
• Ta emot motståndarlaget samt domare,välkomna och visa till vilken plan vi spelar på.
• Hänvisa publik till en annan sida av planen än där lagens avbytarbänkar är belägna. Publiken får inte heller stå bakom mål och bör stå minst 2-3 meter från linjen.
• Finnas på sidan av planen under matchen och se till att det är ett bra klimat.
• Visa publik till toalett mm.
Lycka till!
Inga kommande aktiviteter