Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bergdalens IK P-14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bergdalens IK P-14.
P-14
Följ oss för uppdateringar
Igår på träningen hade vi ett snack med grabbarna om attityd, beteende på och utanför plan och laganda.
Det förekommer en del kommentarer på och utanför planen som inte är så positiva. Exempelvis vid lagindelning vem/vilka man hamnar med. Oschyssta, ibland hårda ord om vad ngn gör eller inte gör på planen förekommer också, vilket är långt ifrån acceptabelt.
För att få en god och kamratlig stämning i gruppen och för att lyckas som lag, är det viktigt med positiv attityd mot varandra. Göra sitt bästa på träningen och peppa och säga positiva saker till varandra. Vara en god och inkluderande kamrat helt enkelt. Alla är lika viktiga i lagspel på och utanför planen.
Vi skulle vilja att ni föräldrar prata om det här hemma med era barn, det är inte okej att säga något oschysst till någon eller om någon! Vi jobbar som ett lag tillsammans! Då blir fotboll som roligast!
Kinnarp-Slutarps IF (hemma) | 22 jun, 15:30 |
Träning | 23 jun, 18:30 |
Träning | 24 jun, 17:00 |
Träning | 27 jun, 17:00 |
Träning | 11 aug, 18:30 |
Kommentera
Endast sidans medlemmar kan kommentera