Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Per-Ols IBF P-16/17
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Per-Ols IBF P-16/17.
P-16/17
Följ oss för uppdateringar
Information om kallelser till matcher, för att få spela match måste fakturan vara betald.
Snart är det dags för första matchen, och efter det rullar säsongen igång på allvar! För att planeringen ska fungera smidigt för alla har vi ledare satt upp följande rutiner för matchkallelser:
• Fredag (veckan innan match): Första kallelsen skickas ut.
• Söndag (veckan innan match): En första påminnelse skickas ut.
• Tisdag (samma vecka som match): Sista påminnelsen skickas ut.
• Tisdag kl. 20:00: Detta är sista svarstid. Har du inte svarat då går platsen vidare till en annan spelare.
Tänk på detta:
• Kan du inte vara med? Klicka i ”Kan ej delta” så fort som möjligt. Då kan en lagkamrat få chansen att ta platsen istället.
• Sjukdom eller förhinder efter att du tackat ja? Hör av er direkt till någon av oss ledare så att vi kan lösa det.
Sekretariat och kiosk schema (Fram till och med 19 december)
De tider som står nedan är matchstarter. Alla barn vars föräldrar har fått ett uppdrag kommer automatiskt att vara uttagna till matchen. Kom ihåg: kan ni inte ta uppdraget ni blivit tilldelade ansvarar ni själva för att byta med någon annan eller hitta en ersättare.
• 18 oktober kl. 11:30
• Sekretariat: Felix och Loui
• Kiosk: Nishan och Lion
• 7 november kl. 12:00
• Sekretariat: Wilgot och Ragnar/Ralph
• Kiosk: Matheus och William
• 7 november kl. 14:00
• Sekretariat: Leon och Liam F.
• Kiosk: Alexander och Loke
• 21 november kl. 09:30
• Sekretariat: Denniz och Noah
• Kiosk: Theodor och Lennon
• 5 december kl. 14:00
• Sekretariat: Adham och Loke
• Kiosk: Noh och Aminadab
• 5 december kl. 16:00
• Sekretariat: Charlie och William
• Kiosk: Malthe och Felix
• 19 december kl. 10:00
• Sekretariat: Noh och Matheus
• Kiosk: Axel och Ragnar
Den 7 november har vi ansvar för kiosk/sargvakteriet.
Hugo, Lion, Nishan, Lennon, Adham, Axel och Denniz kommer få hjälpas åt. Fyra vuxna och minst fyra barn vid sargvakteriet och minst två vuxna i kiosken och en i insläppet,
Försäljning av Bingolotter & Julkalendrar
Från och med torsdagen den 8 oktober och framåt (tills alla har fått) kommer barnen att få med sig en försäljningslapp hem efter träningen.
Vi säljer lotter till den stora Uppesittarkvällen den 23 december, och det kommer även att finnas julkalendrar att sälja.
Viktig info om försäljningen:
• Minsta krav: Vi ser att alla säljer minst en lott var. Vi har full förståelse för att många barn är aktiva i flera föreningar som också säljer lotter och kalendrar.
• Nytt för i år (25% till laget!): Vårt lag får behålla 25% av allt vi säljer. Säljer du exempelvis en enkellott för 100 kr går 25 kr direkt till vår egen lagkassa!
• Vårt mål: Förra året sålde vi tillsammans för ca 20 000 kr. Lyckas vi matcha det i år innebär det 5 000 kr direkt till lagkassan för framtida cuper och roligheter!
Viktiga datum för beställning:
• Julkalendrar: Ska vara beställda senast den 16 november.
• Bingolotter: Ska vara beställda senast den 10 december.
Tack för att ni kämpar på och hjälper till att stötta laget!
Hallåsning kommer att ske v46 och ansvaret fördelas så här
Måndag: Wilgot och Lennon
Tisdag:William och Liam F
Onsdag: Noh och Aminadab
Torsdag: Lion och Adham
Fredag: Loui och Ragnar
Lördag: Leon och Noah
Söndag: Charlie och Loke
| Träning | 22 okt, 16:40 |
| Västerås IBS Ung 2016 (borta) | 24 okt, 16:45 |
| Tillberga IK Ung 2018 (borta) | 25 okt, 12:30 |
| Träning | 27 okt, 16:40 |
| Träning | 29 okt, 16:40 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera