Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Piteå HC P-11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Piteå HC P-11.
P-11
Följ oss för uppdateringar
Hej på er!
Äntligen drar serien igång och på fredag har vi vår första hemmamatch på Nolia.
Vi jobbar på en helhets översikt av arbetspass vid seriematcherna men den är inte riktigt klar ännu. Så fort den är klar lägger vi såklart ut den så ni lättare kan planera och byta mellan varandra om det skulle behövas. Till denna match gör vi ett särskilt inlägg över vilka som ska göra vad.
Sekretariat
Leo Cellander
Kian Lundqvist
Elias Gustafsson
Båsfunktionär
Per Johansson
Wilmer Wallström
Kiosk
Ivar Westerlund
Långpanna (valfritt fika motsvarande en långpanna)
Elias G, Ivar W
Klämmackor
Kian L
1 liter laktosfri mjölk
Wilmer W
Under Dokument finns en beskrivning över arbetspassen. Läs gärna igenom den och friska upp minnet. Tryclfelsnisse har dock varit framme där, arbetspassen startar 90 min FÖRE matchstart.
Som vanligt är det ju så att OM man inte kan får man lösa det, hitta en ersättare alt. byta till någon. Meddela gärna föräldragruppen detta isåfall.
Har ni några frågor så är ni självklart välkomna att höra av er till någon av oss I föräldragruppen!
Mvh Hanna, Maja och Anna.
Träningsmatch mot Björklöven | 16 aug, 13:00 |
Intersport cup | 24 okt, 15:00 |
Armécupen | 2 jan, 15:00 |
DM/Lilla VM | 27 feb, 15:00 |
Hej, jag hade tyvärr en jobbresa till Kiruna torsdag till fredag och kommer med tåg till Sunderbyn kl 18.14. Om allt flyter så hinner jag men är det försenat finns ju inte så mycket marginal. Finns det någon i gruppen som är på plats som kan vara backup till klockan i seken om jag inte hinner?
RapporteraRapportera
Ankos, Jens kan vara backup om det strular tidsmässigt för dig
RapporteraRapportera
Men så himla bra, tusen tack, då hör jag av mig så fort jag ser om tidtabellen håller.
RapporteraRapportera
Hej, tyvärr så har Per fått förhinder och kommer inte att kunna spela på fredag. Eftersom vi är lite upptagna med olika skjutsningar denna kväll undrar jag om någon skulle kunna ta båstjänsten som tilldelades "Per"?
RapporteraRapportera
Jag ska ju se matchen så jag kan stå i ett av båsen.
RapporteraRapportera
Åh, det vore underbart - tack! Då byter jag min tjänst idag till dig och får ta den en annan gång. 👍
RapporteraRapportera
Inga problem ☺
RapporteraRapportera