Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Piteå HC P-11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Piteå HC P-11.
P-11
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Vi ledare vill att de som är intresserade av att vara målvakter kommenterar detta inlägg med ert namn så att vi vet vilka som kan tänka sig stå i mål under säsongen som kommer.
Laget har två målvaktsutrustningar och tanken är att de snurrar runt bland de som har anmält intresse och att man då står två eller tre träningar i rad. Allt för att grabbarna ska få lite kontinuitet.
I år kommer vi spela några cuper och ha ett antal sammandrag vilket innebär att vi behöver ha grabbar som vill stå dessa matcher. Därför känns det också rimligt, speciellt med tanke på att vi enbart har två mv-utrustningar, att om man står på träningarna finns också ett intresse av att stå matcher.
/Ledarna
| Individuell träning fokus uthållighet | 18 maj, 18:00 |
| Träning | 19 maj, 19:15 |
| Träning | 20 maj, 18:30 |
| Träning | 21 maj, 19:30 |
| Individuell träning fokus styrka | 24 maj, 18:00 |
Anton L vill stå målis
RapporteraRapportera
Mario vill stå i kassen.
RapporteraRapportera
Per Johansson står gärna målvakt.
RapporteraRapportera
Alvin vill gärna stå målvakt!
RapporteraRapportera
Lucas står mer än gärna
RapporteraRapportera
Det låter som att Elias vill stå, dock kanske inte 3 träningar på raken.
RapporteraRapportera
Wilmer vill vara målvakt
RapporteraRapportera
Theo vill oxå stå.
RapporteraRapportera
Malte kan tänka sig stå.
RapporteraRapportera