Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Torsby IF P-2015
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Torsby IF P-2015.
P-2015
Följ oss för uppdateringar
Nu har kallelser gått ut 😊
Glöm inte matchkläder, fotbollsskor, benskydd och vattenflaska.
Kils AIK FK - Torsby IF Vit
Lördag kl 10 (samling kl 9,15)
Lemmy
Walter
Hjalmar
Malte
Joel
Olle
Thasin
Edvin J S
Aaron
Didrik
Sebastian
Charlie
IK Vikings FK - Torsby IF Blå
Söndag kl 16 (samling kl 15,15)
Gustav
Melwin
William
Edwin E
Hugo
Wilhelm
Filip
Louie
Lucas S K
Aras
Wiktor
Isak
| Kils AIK FK vit (hemma) | 31 maj, 11:00 |
| Nordmarks IF (hemma) | 31 maj, 13:00 |
| Träning | 2 jun, 16:30 |
| Träning | 5 jun, 16:30 |
| Rinns AIK (borta) | 7 jun, 10:00 |
Vad hände med att lagen skulle blandas till varje match? Har det blivit bestämt nu att det ska vara dessa två lag?
RapporteraJag förstår såklart att det finns fördelar med detta men det var väl inte det som blev bestämt från början?
Jag tänker att det kan bli en dålig laganda då det blir ”dom mot vi”. Det kommer jämföras resultat mellan lagen, det blir även känsligt när dessa bestämda lag ska mötas i serien sen.
Detta är min tanke och oro…
Rapportera
Jag tänkte på det också. Sen att man gör lite mer jämna lag.. jag förstår om det blir då och då men inte hela säsongen.. går man ifrån vilka lag man möter då fortsätter samma problem framöver..
Rapporterabarnen kommer att tappa motivationen om deras önskan kommer aldrig bli hörd.
Rapportera
Tanken är att lagen ska ändras från match till match, vi tror inte heller det är bra med två fasta lag. När vi har mött samma lag två gånger blev det samma laguppdelning. Nu har vi sett att det fortsätter så under säsongen, vi kommer diskutera hur vi gör framöver för att det ska bli så bra och jämnt som möjligt.
RapporteraRapportera
Hej! Vi ska ha loppis på lördag och kan tyvärr inte åka på matchen. Finns det någon Charlie kan få åka med?
RapporteraRapportera
Didrik kommer på matchen.
RapporteraRapportera
Sebastian är förkyld så han kommer tyvärr inte på matchen imorgon.
RapporteraRapportera
Ok, han får krya på sig
RapporteraRapportera
Tack!
RapporteraRapportera
Lycka till imorgon.😀
RapporteraRapportera