Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om PBK Käglan
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från PBK Käglan.
PBK Käglan Järfälla
Följ oss för uppdateringar
Denna info från styrelsen idag.
Styrelsen har beslutat att stänga ner allt fortsatt spel i Käglan med omedelbar verkan säsongen ut.
Styrelsen följer under tiden vad som händer givetvis med coronaviruset framfart i landet. Om läget är under godtagbar kontroll i augusti så är planen att starta upp höstsäsongen med först ett styrelsemöte och efterföljande årsmöte. Detta ligger i tiden i mitten av aug. som är normal uppstart för Käglan. Dom resutat som gällde vid avslutat spel för DC, KM och Hallspelet gäller också som slutresultat för säsongen. Vi hoppas på en riktig omstart i aug.
om läget är ok. Hallen är öppen för spel om någon vill träna. Men vid minsta ohälsa stanna hemma och minimera kontakter med andra. Följ nyhetsutbudet.
| fritt spel / tränings start | 7 jan, 10:00 |
| VL-Täby-Käglan /ansv E.S | 9 jan, 10:30 |
| lag spel samling fördelning av speltider | 14 jan, 10:00 |
| lagspel omg 1 / U.Lindström | 21 jan, 10:00 |
| VL- Käglan-Vallentuna /ansv. Erik S. | 23 jan, 14:00 |
Hoppas ingen av oss råkar ut för corona. Var rädda om er så vi är fit for fight till hösten. Håll gärna ögonen på era mejl då vi använder det vi vill sprida information.
RapporteraKram till alla
Rapportera
TaCK För info. VI kommer nog att träna lite ändå
RapporteraLycka till alla
Rapportera
Klokt beslut, jag slutar nog till hösten. Ha en fin sommar alla.
RapporteraRapportera
Klar och tydlig info. Janne. Mycket bra. Hoppas att alla ansluter i augusti, även du Morten.
Rapporteraha de.
Rapportera