Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om PBK Käglan
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från PBK Käglan.
PBK Käglan Järfälla
Följ oss för uppdateringar
Väsby är alltid på förhand en svår match, det visste vi. Och det besannades också. Vi hängde dock med skapligt i 3 serier. Vi låg under med 6-9 inför sista serien hade en liten möjlighet till någon poäng. Men där tog det hela tvärstopp. Dom körde över och mosade oss totalt i sista med hela 5-0. Några hos oss hade inte sin bästa dag kan man säga. Peter däremot håller stilen och var bäst med fina 804. Sedan följde Åke med 760, L-G med 746 och Lasse med 709. Totalen stannade på 5458. Vi kan bättre än så, kanske redan till nästa match mot Sollentuna i Enköping om 2 veckor. Hoppas då att alla är friska och kan ställa upp. Summerat av en frånvarande webmaster.
| fritt spel / tränings start | 7 jan, 10:00 |
| VL-Täby-Käglan /ansv E.S | 9 jan, 10:30 |
| lag spel samling fördelning av speltider | 14 jan, 10:00 |
| lagspel omg 1 / U.Lindström | 21 jan, 10:00 |
| VL- Käglan-Vallentuna /ansv. Erik S. | 23 jan, 14:00 |
Ja det kan man säga, Vi hade förståss inte det bästa laget på plats på grund av sjukdomar. men vi har fortfarande chans att avancera om vi vinner mot Solna. Sollentuna är väl inte mycket att göra åt om det inte händer ett mirakel och det kan ju hända, hej förresten vilket förhållande har du till PBK- Käglan?
RapporteraRapportera
Det gör det säkert, vi.är väldigt glada för nya medlemmar!! Jag kommer inte att vara i hallen i morgon
RapporteraRapportera
Forts. du kanske vill åka ner med Sven-Erik i morgon och testa på det finns för det mesta någon plats ledig på grund av frånvaru!
RapporteraRapportera
Svenne o Pian Kommer inte i morgon Dom har fixat ersättare
RapporteraRapportera