Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om PBK Hörby
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från PBK Hörby.
PBK Hörby
Följ oss för uppdateringar
Bra start av Hörby 2 idag mot Bromölla 2, 4-1 ledning och 1288 i slagpoäng. Bromölla ökade i varje serie men det gjorde inte Hörby och gästerna vann både serie 2 och serie 3 med 2-3 och därmed stod det 8-7 till Hörby inför sista serien. Bromölla fortsatte att öka och vann även sista serien och det med 1-4 och matchen med 9-11 (4548-4442)
Stig Andersson blev stjärnan över 600 med sina 616 p följd av Claes Nilsson 594, Birgit Nilsson 592 och Emmy Nilsson 587 p.
Kul att se att Rune inte gett upp bowlingen nu när han inte längre kan spela med högran. Tajmingen börjar bli riktigt bra så kämpa på.
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera