Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Stigtomta IF P-16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Stigtomta IF P-16.
P-16
Följ oss för uppdateringar
Vi ger oss nu in på både sista skolveckan och fotbollsveckan för i år!
Måndag: 18-18:40.fys vid OK Hällen. Killarna får med sig ett pass att köra på lovet om man är sugen på lite träning trots att vi har uppehåll
Onsdag 18-19 Gympasalen Hinderbana Vi avslutar med fika
Vilket år vi har att se tillbaka på, alla killar har visat en otrolig individuell utveckling men framförallt har de vuxit som lag. Höstens träningar har varit väldigt bra och givande. Vi ledare ser fram emot att efter jullovet fortsätta med fysträningarna samt introducera spelformen 7m7. Vi har ett spännande 2026 att längta till!
Stort tack för samarbetet detta år, tack till alla som hjälpt till under de sammandrag och aktiviteter som laget haft. Tack till alla som arbetat på föreningens event utan att vi behövt tjata eller "jaga" efter deltagare, TACK!
Nu kör vi järnet på årets två sista träningar och vill passa på att önska er alla ett fint jullov fyllt av vila, glädje och återhämtning
Träningarna drar igång igen veckan efter skolstart
God Jul & Gott Nytt År
Önskar
Ida, Niklas, Johanna, Chrille, Calle, Annelie
Inga kommande aktiviteter
|
|
Tack och god jul! |
| 12 dec | Avslutning för gåfotbollen 2025 |
| 10 dec | Månadsbrev från styrelsen - december 2025 |
| 22 nov | Tack! |
| 21 nov | Fritidskortet |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera