Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om LIDBAS Pojkar 2013
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från LIDBAS Pojkar 2013.
Pojkar 2013
Följ oss för uppdateringar
Vi samlas på parkeringen till idrottens hus 07.45, lördag 29/4. Alla matcher som vi spelar är på Skövdehem / Billingehov så vi åker först dit och spelar vår första match 09.30. Efter det åker vi och checkar in till vårt övernattningsställe samt äter lunch.
13.15 är lördagens andra match.
I våra cupkort ingår övernattning, 3 måltider på lördag-söndag och två måltider på måndagen.
I sovsalen gäller att vi lämnar som vi kom. Jag kommer ta kort hur allt ser ut så hjälps vi att lämna i samma skick på måndagen. Vi använder inget av skolans material. Det är inte tillåtet att studsa bollar inne på skolorna och det ska vara tyst kl 23.00. Observera att nötförbud gäller på alla skolor.
Parkering sker på anvisade platser. Det finns möjlighet att åka buss till matcherna, vi får se vad som passar oss bäst.
Alla spelar alla matcher och kommer spela flera perioder. Matcherna är 6x3 minuter och man byter inte i perioden utan mellan. Det är 4 spelare på planen, bollstorlek 5 och låga korgar.
Jag ska kolla upp vad som gäller för förälder som övernattar och återkommer om detta (Maria)
Packlista: Madrass, sovsäck, kudde, hygienaartiklar, tandborste, BASKETSKOR, vattenflaska och handduk
Godis, snacks, gosedjur, ipads och annat är så klart frivilligt. Det finns kiosker och försäljning på cupen
Vi ser fram mot ett riktigt basketäventyr till helgen!
Johan Durk 0703 323746
Inga kommande aktiviteter
Bra Johan!
RapporteraRapportera