Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om P18 IK F-10
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från P18 IK F-10.
F-10
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Så startar våra 5 dagar vid Blå Lagunen imorgon.
Instruktionen är uppdaterad så jag skickar med den i mailet som gått ut, samt att jag skriver ut ett gäng och lägger med sakerna som man ska ha med ut.
Jag har satt följande som ansvarig resp dag så man kan kommunicera hur överlämningen av material sker:
5/7 Lisa Andersson 0706926155
6/7 Linda Borg 070-567 79 95
7/7 Lotta Wåhlin 0709165788
8/7 Lisa Andersson 0706926155
9/7 Cecilia Daun 0708744800 (Jag meddelar dig, Cecilia, vem i 08/09 som du ska lämna över till.
Det viktiga är att man sätter Walkie Talkie på laddning för dessa behövs när man kommunicerar mellan betalstationen i början av vägen in och de som är på parkeringen och berättar om/när det finns platser kvar.
Viktigt att vi instruerar de som kör in om att de måste köra hela vägen in på parkeringen och inte parkera längst vägen pga att räddningstjänst ska ha fri lejd vid tillbud.
Fick denna återkoppling från dem som stod igår:
"Vi fick stänga grinden ca 10.30. Då körde vi kö från grusvägen på andra sidan dvs Bästeträskparkeringen. Var ute väldigt mycket på stora vägen och förklarade att de var stoppförbud där men att de kunde köa på Bästeträskparkeringen om de ville."
Nytt för i år är att vi ska stå till kl 15 istället för tidigare kl 16. "Är parkeringen fortfarande full kl 15:00, släpp ut 25 bilar utan att släppa in någon bil. På så sätt skapar vi utrymme för bilar som kommer efter att vi lämnat. Öppna
bommen när ni lämnar Blå Lagunen."
Ev kommer de att justera tiden till kl 16 men ingen ny info har kommit till mig så vi kör på med kl 15.
Ta med mat & rejält med dricka + smörj er med solskydd. :)
Ha det så bra!
Mvh Lisa
Kommentera
Endast sidans medlemmar kan kommentera