Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IK Zenith P-13 Innebandy
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IK Zenith P-13 Innebandy.
P-13 Innebandy
Följ oss för uppdateringar
Anmälan – Cafe pass - Björlandahallen - lördag 1/2 och söndag 2/2.
Alla lagen tilldelas en eller flera helger att bemanna fiket i Björlanda hallen.
Intäkterna fördelas sedan ut på lagen att ha som lagkassa.
Pengarna kan sedan tex användas till att anmäla laget till cuper/turneringar, eller annat som vi vill göra med laget.
Tanken är att de föräldrar som inte jobbar med träningarna eller har andra fasta lag-uppgifter hjälper till med detta.
Jag och Marina, föräldrar till Theo Sandberg, hjälper till att organisera detta samt tar ett pass själva.
Vi delar upp passen i ca 3 timmars pass och normalt bör man vara st 2 föräldrar per pass som hjälps åt.
Vi håller lite koll på vilka som tagit ett pass, och med hur många personer, detta så att vi kan fördela rättvist över tiden.
Denna uppgift kommer vara återkommande ca 1-2 gånger per termin.
Notera att ni också skall ha med något litet hembakat till er pass. Se den instruktion som kommer innan ert pass.
Vänligen återkoppla (via denna tråd) så fort som möjligt med vilket pass ni tar utifrån nedan alternativ.
Tar man inget pass nu, så står man först att ta ett pass nästa gång.
Har ni några funderingar eller frågor som ni inte vill ta i chatten så får ni gärna ringa mig på 0733-487333.
Just nu är det 4 pass nedan att bemanna med totalt 8 pers.
Svara med vilket pass ni vill ta, samt om ni tar det själva med 2 pers, eller om ni bidrar med 1 förälder på aktuellt pass.
Bifoga också er mail så kan jag skicka över en instruktion i god tid.
Lördag 1/2 – Pass 1 – kl 13:30 - 16:30
Lördag 1/2 – Pass 2 – kl 16:30 – 19:30
(Denna lördag ligger det en div 1 match damer ca kl 14:30-16:30, samt en herr match div 2 ca kl 17.00-19.00)
Söndag 2/2 – Pass 1 – kl 09.30 – 12:30, vi (Theo Sandberg) tar denna med 2 pers.
Söndag 2/2 – Pass 2 – kl 12:30 -15:30
Söndag 2/2 – Pass 3 – kl 15:30 -18:30
(Denna söndag ligger div ungdomsmatcher från kl 10.30, vår egen match, till sista match som startar kl 17.00)
Mvh Mats
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera