Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Alets IK P2008/09
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Alets IK P2008/09.
P2008/09
Följ oss för uppdateringarLogga in för att skriva i gästboken
Hej!
Alexander P brukar ju träna pingis på tisdagar men han kommer till den gemensamma träningen med Leikin i dag. Ses!
Lite fler snabba ändringar. Vi kör en gemensam träning med Leikin imorgon på Arenan plan 8 klockan 17:15-18:30. Jag har uppdaterat kalendern så informationen finns även där.
Rapportera
Okej, tack för informationen. Det var tråkigt, men vi får ta nya tag!
Rapportera
Fick precis ett meddelande att Knäred kan inte komma till dagens match pga sjukdom. Med andra ord blir det ingen match idag.
Rapportera
Jag har tagit fram ett förslag på spelare som kan stötta upp vårt P10 gäng:
Lucas och Mohammed den 28/8
Victor B och Jakub 4/9
John och Amandus 10/9
Alexander S och Lage S 18/9
Alexander H och Noah 26/9
Återkom gärna om ni inte kan dessa datum till mig på 076-7624732
Denna vecka blir det mycket fotboll för killarna. Vi kör träning som vanligt tisdag och torsdag klockan 17:30. På onsdag (25/8) kör vi en mixmatch tillsammans med Leikin på Alevallen och vi vill att alla som kan kommer. Vi kommer att mixa spelarna och köra 9 mot 9 med offside, för att förbereda killarna inför nästa år då det är just 9 mot 9 som kommer att gälla.
P09 har match borta mot Lidhult, lördag 28/8. Det kommer att bli en match på förmiddagen. Är det någon som redan nu kan meddela att de inte kan vara med så hör gärna av er till mig genom att skicka ett sms 0767624732.
P10 kommer att spela hemma på Alevallen mot Halmia och Lucas kommer att representera oss. Jag kommer att fråga minst en till att ställa upp och hjälpa P10:orna. Jag kommer att skicka ut laguttagen till lördagsmatchen efter tisdagsträningen, antingen på kvällen eller onsdagsmorgonen.
Glöm inte träningen idag på halmstad arena plan 8 tillsammans med leikin 17.15-18.30
Rapportera