Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skellefteå Cheerleading Opals
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skellefteå Cheerleading Opals.
Opals
Följ oss för uppdateringar
Hej! Idag har vi haft vår första träning för säsongen. Tjejerna är superduktiga och det har gått hur bra som helst.
En viktig sak att påminna era barn om är att det är vi tränare som bestämmer positioner utifrån vad vi ser är bäst för laget. Vi kan inte garantera alla barn att de får den exakta positionen som de vill ha.
I ett tävlingslag vet tränarna vad som är bäst för hela laget, det är viktigt att respektera tränarnas beslut.
Idag förekom en del negativa miner och kommentarer gällande positionindelningar.
Inom cheerleading kan man inte välja själv vilken position man vill ha. Man får absolut önska, men det tränarna beslutar är för lagets bästa och är vad som gäller.
Tack för en rolig första träning, vi ser så mycket fram emot denna säsong!
Katalogerna till försäljningen delar vi ut på torsdag.
Ha en trevlig kväll och prata gärna med era barn angående detta!
Hej .
RapporteraMoa åker utomlands en vecka imorgon onsdag så hon kommer inte de nästa 2 träningarna
Rapportera