Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om BS Olymp
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från BS Olymp.
BS Olymp
Följ oss för uppdateringar
Tre matcher på lördag varav två hemma och en på Baltiskan (B1 står över denna helg). Där är det BK Thule B som spelar hemma mot Olymp B 2 kl 13.20.
Thule har vunnit hälften av sina matcher och får ses som favorit.
Hemmamatch kl 14.20 är det för Olymps A-lag som möter Lunds BK Mamba F. LUMA ligger tvåa i sin grupp med samma poäng men en match mindre spelad än gruppledaren Team Ystad BK. LUMA gjorde över 6400 i sin förra match så här får vi höja nivån jämfört med förra helgen, och nån gång skall det släppa och varför inte nu.
Starten efter är det F-laget som skall försvara våra färger och betvinga Team Ystad BK F. Vi har pendlat rätt så betänkligt i resultatnivån men skall ha goda möjligheter att ta hem matchen och fortsätta hänga på T-nabben som leder gruppen..
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera