Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Öjaby Sport Innebandyklubb P-16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Öjaby Sport Innebandyklubb P-16.
P-16
Följ oss för uppdateringar
Vi vill bara säga att det är ett underbart gäng med grabbar som vill spela innebandy men vi vill ändå skriva lite förhållningsregler som kan vara bra att känna till som förälder.
- Kolla på Laget.se/ appen laget.se senast fredagkväll för att svara på anmälan om era barn kommer på träningen eller ej. Detta så vi tränare kan planera träningen.
- Är det för få anmälda, kan träningen komma att ställas in.
- Fyll i uppgifter om tel.nr så vi som tränare kan nå er om det skulle behövas.
- Kom till träningen ca 5 min innan så vi inte stör aktiviteterna som är innan vår träning.
- I samband att ni lämnar barnen så stäm av med ledarna om det behövs hjälp att ta fram sargen, så vi kan komma igång med träningen snabbare.
- När träningen startar vill vi inte att syskon springer runt i gymnastiksalen. De får däremot gärna sitta och titta på.
- Vi tränare har ansvar för träningen och kommer kanske att vägleda barnen om de skulle bete sig på ett osportsligt sätt. MEN det är ni som förälder som har ansvaret över era barn och det är helt okej att ni säger till ert barn om det skulle uppstå något under träningen.
- Inneskor, innebandyklubba, skyddsglasögon, vattenflaska och ett friskt barn så är vi redo för träning( namna sakerna kan vara bra).
MVH
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera