Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Ödåkra IF P-2015
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Ödåkra IF P-2015.
P-2015
Följ oss för uppdateringar
Hej.
Vi planerar för att sista träningen är den 5/7. Det kan bli att vi tar sommaruppehåll tidigare, det beror på hur uppslutningen är under de sista träningarna.
Vi har anmält två lag till eskilscupen, som går av stapeln mellan den 3/8 och 6/8. Än så länge står vi på reservlistan då turneringen är fullbokad. Vi återkommer med med mer information och med exakta speldagar när det närmar sig.
Vi drar igång höstsäsongen måndagen den 31/7.
TIll hösten kommer vi att spela seriespel, skillnaden jämfört med vårsäsongen är att vi kommer att spela serie istället för sammandrag. Det betyder att det blir en (1) match vid varje tillfälle under fler helger, med både hemma- och bortamatcher. Även under hösten har vi anmält två lag.
Innan sommaruppehållet kommer vi att spela två träningsmatcher. Vi början på måndag den 12/6, på vår ordinarie träningstid, mot P2014 och på söndagen den 18/6 kommer vi att spela borta mot Eskilsminne med matchstart klockan 10.00 (kallelse kommer). Träning på måndagen den 19/6 utgår därför.
| Träning | 7 jan, 17:00 |
| Föräldramöte | 10 jan, 10:00 |
| Häljarps IF svart (hemma) | 10 jan, 13:00 |
| Träning | 14 jan, 17:00 |
| Träning | 21 jan, 17:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera