Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro SK HK Herr A-lag
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Örebro SK HK Herr A-lag.
A-lag
Följ oss för uppdateringar
Imorgon (30/3) kl 19:30 spelas returmatchen hemma i förkvalet till division 1 mot HK Cliff. Här kommer en kort intervju med tränare Denis inför matchen.
Dags för returmatch hemma mot HK Cliff i förkvalet i morgon onsdag. Vi vann ju ganska lätt mot dem borta. Vad har du för tankar Denis?
- Det viktigaste är att vi inte går in med någon form av underskattning. Då blir det svårt. Är vi fokuserade och förberedda så ska vi vinna matchen.
Vinner vi i två raka matcher får vi längre vila och bättre förberedelser inför slutkvalet. Det är ju bra.
- Absolut. Vi har haft ett ganska tufft matchprogram under en längre tid så vinst ger oss tid att vila mentalt och förbereda oss inför matcherna mot IFK Nyköping som kommer att bli tuffa.
Då hoppas vi på vinst och önskar lycka till!
För att se matchen via solidsport klicka här!