Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Öjebyns IBF F-06
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Öjebyns IBF F-06.
F-06
Följ oss för uppdateringar
En säsong går ganska snabbt och vi är redan framme vid sista seriematchen!
Den 24 är det dags i Björklunda sporthall. För mer info letar man i kalendern.
Utifrån informationen som finns där har f-gruppen delat ut passen som följer
Kiosk
Moa Ny
Tilde
Kiosklådan finns hos Maggan/Tyra
Det finns chokladbollar så att det räcker och en halv långpannekaka i vår frys (kvar sedan tidigare).
Ta med laktosmjölk till kaffet. Vi ska se om det går att lösa perkulator från kansliet. Någon kanske har som man kan låna?
Nyckel till nya köket finns i badhuskiosken.
Sek
Felicia
Maja Ö
Valfri person hjälper till med utvisningar. Någon av tränarna tar med en dator för direktrapportering i ibis.
Nyckeln till musikskåpet finns i badhuskiosken
Titta gärna om ni ser ett blått nyckelband med en svart märkning "reserv". Den ska till Maggan i så fall
Vi hjälps åt att bygga/riva sarg, sätta upp märkning för omklädningsrum, nycklar till omkl.rum och att grovstäda efteråt
Vi har försökt fördela antalet pass på spelarna, men det är inte helt lätt när man ibland planerar för en match och det blir sena avhopp mm.
//Fgruppen
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Det är även snart dags för avslutning. Lite planer finns och vi försöker hålla ner kostnaderna.
Cuper kostar ganska mycket pengar och ska vi iväg tidigt till hösten behöver vi alla pengar vi kan få i lagkassan!
Det finns en risk att man får lägga en liten peng på avslutningen och en något större peng till cup.
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera