Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Öjebyns IBF P-03
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Öjebyns IBF P-03.
P-03
Följ oss för uppdateringar
Hej alla!
På föräldramötet bestämdes att vi ska ha "ansvars föräldrar" närvarnade på alla träningar. Detta för att tränarna skall få koncentrera sig helt och hållet på just träningen medan vi föräldrar är där för att stötta upp och hålla koll på killarna. Har lagt ut en lista under "Dokument". Skulle det vara så att man inte kan någon gång så får man se till att byta med en annan förälder.
Har även lagt en lista på vem som kommer vara ansvarig för fika och seketariatet i samband med våra hemmamatcher. Kan man inte den dag man är tilldelad, byt med varandra och meddela sedan mig. Kommer komplettera listan senare med exakta arbetsuppgifter.
Den 7/11 har vi vårt hemmasammndrag och då förväntas alla ha arbetspass.
Det är även beslutat att vi kommer sälja Newbody med start oktober/november samt sälja ett fikalotteri i januari. Allt för att få in pengar till laget så vi kan åka till matcher och cuper.
Hälsningar,
Erika
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera