Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Nyköping Basket PU11 - 2014/2015
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Nyköping Basket PU11 - 2014/2015.
PU11 - 2014/2015
Följ oss för uppdateringar
Hej alla spelare och föräldrar P14/15!
Jag heter alltså Martin och är tränare för grabbarna denna säsong!
Ser fram mot att träffa er alla!
Jag är engagerad i klubben sedan många år tillbaka främst som coach, men även som domare och styrelsemedlem. Jag har ett förflutet som spelare i Norrköpings Ungdomsbasketförening, NUBF.
Vi kör träningar onsdagar kl.18:00-19:15. Tag gärna med egen boll ni som har det!
Under säsongen kommer jag att behöva stöttning från föräldrar kring det som inte rör själva träningarna, dvs EB-planering, lagkassa, mm. Hannes finns med och stöttar upp lite dessutom och vi har en bra dialog kring träningarna!
För övrigt är jag en tolerant och inkluderande coach som tycker att det är lika viktigt att kämpa på match och träningar som att vara sjysst och stöttande gentemot sina lagkompisar!
Ser fram mot denna säsong med grabbarna! I övrigt har jag inget särskilt att tillägga!
Bollen är rund, basket är roligt och ju mer man lär sig, desto roligare blir det!
Vi ses och hörs under säsongen och inte minst på träningarna på onsdagar!
Mitt telefonnummer ser ni nedan!
Hör gärna av er om ni har några övriga frågor eller funderingar!
Ha det bra!
Mvh Martin Fall
070-6769704
Inga kommande aktiviteter
Hejsan, jag har en kille född 2015 som är intresserad av att prova på basket. Vad finns det för möjligheter för en nybörjare att prova på?
RapporteraRapportera
Hej Conny! Varmt välkommen ner på träning på onsdag och prova. Går bra att prova 3 träningar utan att betala. Registrera er gärna på sidan genom att trycka på "Bli medlem" på huvudsidan www.nbbk.se. Vi ses i hallen någon gång!
RapporteraMvh Hannes NBBK
Rapportera
Hej!
RapporteraTack för inbjudan till Axel, vi siktar på att komma på kvällens träning och testa på om det går bra 😊
Med vänlig hälsning,
Sophia
Rapportera
👍
RapporteraRapportera