Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Nyköping Basket PU13 - 2013
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Nyköping Basket PU13 - 2013.
PU13 - 2013
Följ oss för uppdateringar
Hej alla,
Det var roligt att vara tillbaka förra onsdagen och se så många på plats i hallen igen. Vi fortsätter som vanligt och imorgon är det dags igen. Förra gången delade jag en glad nyhet, jag är gravid och den nya personen vill komma ut i april om allt går enligt plan. Jag har meddelat klubben om detta men tror att det kan vara svårt att hitta en ny ledare för gruppen inom kort. Därför skickar jag en fråga till er vuxna,
om ni skulle tycka att det var roligt att vara med på träningen och hålla i övningar så kan det vara en tillfällig lösning. Jag kommer att vara kvar ett tag till men börjar få svårt att röra mig bra. Om ni vill och känner att detta skulle vara roligt så hör av er till mig. Jag eller ngn basketkunnig kommer att planera med övningar och finnas som stöd för er. Jag kommer självklart att komma tillbaka när jag landat med bebis och allt och är redo för träning igen. Fundera och återkom till mig.
Vi ses imorgon! Stanna hemma om ni känner symptom och glöm inte tvätta händer innan träningen. Det är ok att föräldrar/vuxna till barn som gärna vill ha någon på plats stannar i hallen. Annars är det bästa om bara barnen är på plats.
Allt gott
Caroline
Vad roligt, stort grattis till er!
RapporteraJag ska fundera på frågan.
Rapportera