Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Nybro IF P-2010
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Nybro IF P-2010.
P-2010
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Bra jobbat i lördags på matchen. Här kommer nästa veckans schema + lite information om de uppgifter vi har i samband med A-lagets hemmamatch den 6 maj.
Måndag
Lediga
Onsdag
Träning 17:00 - 18:30, Victoriavallen A-plan
Fredag
MATCH 19:00 Nybro IF(A-laget) - Kalmar City BK, Victoriavallen
I samband med A-lagets hemmamatch den 6 maj har vårt lag några uppgifter som vi ska lösa. Det handlar om att några killar ska vara bollkallar på matchen och några föräldrar ska ha hand om kiosken. Det är viktigt att alla ni som blir tilldelade uppgifter närvarar och kommer i tid,
Följande spelares förälder (1 st) ska sälja i KIOSKEN - Samling 18:00 på Victoriavallen
Labinot (ansvarig)
Shadi
Hussein
Walid
Följande spelare ska vara BOLLPOJKAR - Samling 18:30 på Victoriavallen
Amr
Khalil
Arijon
Alvin
Zaid
Söndag
14:00 MATCH Nybro IF - Mönsterås GoIF, Victoriavallen
EFTER MATCHEN så kommer HELA LAGET att åka in till Kalmar för att se allsvenska matchen mellan Kalmar FF - Hammarby på Guldfågeln Arena i Kalmar. Matchen börjar kl 17:30 och vi beräknas vara hemma igen runt 20:00. Bra om killarna har med sig något att äta efter matchen eller ha fickpengar för att köpa något att äta på plats. Vi kommer ev behöva någon förälder till som kan köra. Mer information om detta kommer i slutet av veckan.
Hälsningar
Tränarna
| Mönsterås GOIF (borta) | 10 jun, 19:00 |
| Oskarshamns AIK Youngboys (hemma) | 17 jun, 19:00 |
| Hossmo BK (borta) | 19 aug, 18:30 |
| Lindås-Långasjö/Vissefjärda (borta) | 30 aug, 17:00 |
| Lindsdals IF (hemma) | 2 sep, 19:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera