Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Nora BK F-14/15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Nora BK F-14/15.
F-14/15
Följ oss för uppdateringar
Hoppas att alla haft en välbehövlig vila från fotbollen under årets mörka månader.
Vi ligger i startgroparna för en ny säsong där vi till att börja kommer att spela både 5-manna och 7-manna.
Nyligen var vi kallade till möte om träningstider och till att börja med kommer vi att träna på Söndagar 10-11 samt Onsdagar 17:15-18:15.
Vi räknar med att starta utomhussäsongen efter Påsk dvs i början av April men vilket datum är ännu inte helt bestämt.
Vi hoppas såklart att alla vill fortsätta spela fotboll även denna säsong och även nya spelare och kompisar är såklart välkomna även de.
Medlemsavgifter och träningsavgifter kommer vara desamma som förra året men nytt för i år är att allt kommer att administreras från laget sidan. Vi kommer troligen precis som förra året bli tilldelade några helger för att städa stan och dra in pengar till föreningen, men inget är i dagsläget klart om exakt hur och när än.
Om någon förälder är intresserad eller har lust av en mer aktiv roll kring laget för att hjälpa till så är man välkommen att höra av sig till oss ledare. VI vet i dagsläget inte exakt vad just du kan hjälpa oss med eller vilken hjälp du kan erbjuda men vi har en tro på att alla kan bidaga med något och så länge det är något avgränsat och tydligt så kommer det att kunna hjälpa oss att ge våra tjejer så bra förutsättningar som möjlgit för att spela fotboll.
/ Tränarna
Inga kommande aktiviteter
| 22 dec | 7 000 TIMMAR - TACK ALLA FANTASTISKA LEDARE! |
| 22 dec | ÄNNU EN UNG SPELARE TILLBAKA I NBK! |
| 18 dec | FRÅN KRIGET TILL NORA BK |
| 16 dec | LOVANDE KILLAR TILLBAKA I NORA BK |
| 15 dec | NORA FK ÅTERUPPSTÅR! |
Kul att det äntligen är dax för fotboll igen!
RapporteraRapportera