Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Nora BK F-14/15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Nora BK F-14/15.
F-14/15
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Vi har mottagit detta meddelande från valberedningen. Så om ni känner er träffade själva eller har något bra förslag på någon person får ni gärna kontakta Peter eller Martin.
Valberedningen efterlyser förlag från er på personer att vara ledamot i vår styrelse 🙋?⚽!
Kolla igenom vilka föräldrar/vuxna ni har i era lag, eller om du har annat bra förslag i ditt nätverk. Fler och nya krafter behövs.
Styrelsearbetet i klubben är ett grymt viktigt och roligt jobb. Idag består den av flera bra, härliga och kompetenta personer 😊👌
Men Inför kommande årsmöte behöver vi ha fler ledamöter till styrelsearbetet.
Ni kan skicka sms, med namn och telnr, till någon av oss i valberedningen, Peter (0706-91 86 78) eller @Martin (0708-48 55 10).
Senast 1 december 👍👍//
Mvh Valberedningen
Vi har utöver detta fått möjlighet att vara med och spela Cup inomhus Lördagen den 30/12. Men för att ev kunna anmäla något lag behöver vi såklart spelare. Kommentera på denna nyhet senast Söndag 27/11 kl 18:00 så kollar vi om vi har möjlighet att deltaga. Om så blir fallet åker vi med 9 spelare så först till kvarn gäller. För spelare födda 2013 gäller dispenser så för spelare födda det året är begränsningen 1 eller max 2 spelare ( Behöver prata med Arrangören i så fall)
Men i första hand behöver vi såklart veta om vi är minst 5 st, så tveka inte att anmäla er om det passar.
Vi kan såklart komplettera laget senare men behöver först veta om det ens är aktuellt att anmäla ett lag.
Cupen spelas i idrottshuset i Örebro. Troligen under ca halva dagen beroende på spelschema. Man spelar 4-5 matcher inomhus 1 x 16 minuter.
Träning | 3 jun, 17:30 |
Träning | 8 jun, 10:00 |
IFK Kumla 1 Blå (borta) | 8 jun, 13:00 |
Mullhyttans IF (borta) | 8 jun, 13:00 |
Träning | 10 jun, 17:30 |
Noelle och Milou är gärna med och spelar.
RapporteraRapportera
Saga Landin Häggblom är bortrest 30/12 så kan inte delta i cupen
RapporteraRapportera
Tea och Emi vill gärna vara med och spelar.
RapporteraRapportera
Julia vill vara med
RapporteraRapportera
Ellie är gärna med och spelar och vi har tre platser i bilen om någon behöver skjuts 😃
RapporteraRapportera
Anna-Belle är gärna med
RapporteraRapportera
Vi har anmält ett lag till Cupen. Det finns just nu 2 platser kvar i laget om någon mer vill vara med. Förstår att man kanske inte har full koll på hur kalendern ser ut vid det tillfället. Återkommer till er som anmält er när jag vet mer om spelschema och hur upplägget för den dagen kommer att se ut.
RapporteraRapportera
Ebba vill vara med
RapporteraRapportera
Clara vill vara med om det fortfarande finns någon plats kvar.
RapporteraRapportera
Toppen då är vi 9 st 😃
RapporteraRapportera
Hej! Vi samlas 13.30 på Norvalla på lördag så byter vi om där. Vet inte hur det ser ut med omklädningsrum eller parkering då det är slutspel för övriga klasser på Lördagen. Vi siktar på att vara vid idrottshuset ca 14:30.
RapporteraRapportera
Ghofran är gärna med
RapporteraRapportera