Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Nora BK P-2015
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Nora BK P-2015.
P-2015
Följ oss för uppdateringar
Tja!
Vi tar sommaruppehåll. Vi kör spontanträningar på måndagar, vanlig träningstid. Träningarna kommer alltså inte vara tränarledda, däremot kommer någon av oss ledare att vara där för att låsa upp bollförrådet. Ni behöver inte anmäla deltagande på dessa träningar, ni kommer om ni kommer!
V31 drar vi igång med ett litet läger på Nitrovallen i Gyttorp. Vi återkommer med mer information kring detta, men ett preliminärt upplägg är:
Fredag - Samling kl 13.00 på Nitrovallen. Därefter träning, bad och pizza/grillkväll innan hemfärd.
Lördag - Samling kl 11.00, dagen består av träningar, bad, lunch, aktiviteter/tävlingar, grillkväll. Vi övernattar i klubbstugan vid Nitrovallen.
Söndag - gemensam frukost,träning,bad,lunch,hemfärd.
Kostnadsfri för grabbarna såklart. Föräldrar är välkomna, men vi ser detta som en förberedelse inför kommande år och därför ser vi helst att övernattningen till störst del består av spelare och ledare.
Anmälningen för detta är öppen, meddela specialkost till någon av oss ledare.
/Tränarna
| Örebro SK FK Svart 2 (borta) | 6 jun, 11:30 |
| Träning | 8 jun, 18:00 |
| Träning | 10 jun, 18:00 |
| IFK Lindesberg Blå (borta) | 10 jun, 18:30 |
| BK Ett Fyra (hemma) | 14 jun, 10:00 |
| 3 jun | TACK TILL TRE TROTJÄNARE! |
| 3 jun | FOTBOLLSVECKA |
| 1 jun | P2014 PÅ KLASSISK MARK |
| 1 jun | P2016 HADE HÄRLIGA DAGAR! |
| 1 jun | HERRLAGET HADE TEAMBUILDING |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera