Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Nol IK P-12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Nol IK P-12.
P-12
Följ oss för uppdateringar
Vi vill tacka alla spelare och föräldrar för en härlig dag med första upplagan av Nol Invite.
Det blev en lång dag i värmen och alla spelare kämpade på väl trots skador och värme. Vi tränare är mycket nöjda med lagets prestation. De två inledande matcherna visade vi upp ett fantastiskt fint spel. Under eftermiddagen var det många trötta huvuden och ben vilket visade sig på spelet. Trots det stod vi upp bra och utmanade Kärra om slutsegern i cupen. Tyvärr var Kärra som till vardags spelar i svår serie för tuffa idag. Tre segrar på fyra matcher är mer än godkännt och ni ska vara stolta över era insatser idag. Det är i alla fall vi tränare.
Vi vill också tacka alla föräldrar som ställde upp under dagen och möjliggjorde genomförandet av cupen.
Resultatet av dagen kommer redovisas senare då kassören är på välbehövlig semester. Förhoppningsvis har vi fyllt på lagkassan så vi kan åka på nya äventyr under hösten.
Med tanke på den långa dagen idag ställer vi in träningen imorgon måndag. På onsdag avslutar vi säsongen med match mot föräldrarna kl. 19:00.
Sävedalens IF Blå (borta) | 20 sep, 13:30 |
Träning | 22 sep, 18:00 |
Träning | 24 sep, 19:00 |
Västra Frölunda IF Vit (hemma) | 27 sep, 13:30 |
Styrelsemöte | 29 sep, 17:30 |
Tack till er tränare som planerade denna härliga cup. Liam var mycket nöjd men trött när han kom hem👍😅
RapporteraRapportera
Bra jobbat idag allihop. Det är Tobbe som har löst hela planeringen. Jag har försökt att hålla mig undan för att inte sabba allt.
RapporteraRapportera
Bra jobbat! Riktigt bra dag och spel!
RapporteraRapportera
En fantastisk dag med underbara spelare, tränare, föräldrar och publik 😃.
RapporteraStort tack för allt ni tränare har gjort den här säsongen! Eran tid, eran engagemang och eran tålamod har betytt mycket. Ni har inte bara lärt killarna mer om fotboll, utan också visat vad laganda, kämpaglöd och glädje betyder.
Tack för att ni alltid stöttar, peppar och tror på killarna. Vi ser fram emot många fler roliga stunder på planen tillsammans!
Rapportera
Tack för en härlig dag och allt ni gör för laget! Vi uppskattar ert engagemang och det var kul att se barnen kämpa så bra. Vi ser fram emot nästa gång! 🌟⚽
RapporteraRapportera