Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om New Mill FC F 07/08
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från New Mill FC F 07/08.
F 07/08
Följ oss för uppdateringar
Spelarutbildningsläger för spelare födda 2008 - 2009.
En nyhet för i år är att Södermanlands fotbollförbund förändrar sin spelarutbildningsverksamhet för spelare 13–14 år. Tidigare har man genomfört något man kallat zonträningar på fyra orter i distriktet med två träningar på våren (mars) och två träningar på hösten (oktober/november).
Syftet med spelarutbildningsläger är att ge alla intresserade spelare 13–14 år möjlighet till extra utbildning i fotboll samt att vara ett komplement till den spelarutbildning föreningarna bedriver.
Läs mer och anmäl er här
Anmäl er gärna så fort som möjligt ni som är intresserade. Det är en kul grej, lärorik dag för er fotbollsutveckling samt att ni får träffa och ev. lära känna andra duktiga spelare som finns runt omkring oss.
OBS! Ni anmäler er spelare själva, kostnaden tas av föreningen
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera