Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om New Mill FC F 07/08
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från New Mill FC F 07/08.
F 07/08
Följ oss för uppdateringar
Konceptet med öppna träningar i distriktet som är en del i Södermanlands Fotbollförbunds spelarutbildning fortsätter. Mellan oktober 2019 och mars 2020 kommer två zonträningar att genomföras i samtliga av distriktets fyra zoner (Eskilstuna, Katrineholm, Nyköping, Södertälje). Zonträningarna riktar sig till flickor och pojkar födda till 2007 och samtliga spelare är välkomna. Varje träning är utifrån spelets skeden efter SvFF:s Spelarutbildningsplan
Datum:
2020-03-03 19:30 i Nykvarn (OBS! kort anmälningstid på kallelsen som är skickad)
2020-03-25 18:30 i Nykvarn
Målvaktsträningen kommer även i år att ske separat. Antalet tillfällen är 6 st och målvakter i åldersspannet födda 2003-2007 är välkomna. Vi genomför varje pass på två orter respektive datum. Målvaktsträning efter specifika teman kommer genomföras till samma kostnad som för övriga distriktsträningar.
2020-03-14 14:00 i Malmköping
Medtag
Samtliga spelare skall ta med sig egen boll samt komma ombytta och klara till träningarna då vi inte har någon tillgång till omklädningsrum.
Anmälan till förbundet görs av lagledare ni svarar på kallelsen. Anmälan till förbundet görs senast 7 dagar innan varje tillfälle. Anmälda spelare som uteblir utan att meddela debiteras 50 kr kommer man är det gratis.
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera