Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om New Mill FC Damjunior
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från New Mill FC Damjunior.
Damjunior
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Inför våren kommer det bli lite förändringar hos oss tränare.
Vår kära Maria kommer att flytta i slutet av februari vilket gör att hon inte kommer fortsätta som tränare för oss. Det blir lite för mycket åkande för henne och Livia.
Vi kommer självklart att sakna dem men får iallafall ha med dem lite i vår iallafall som till cupen i mars och lite andra aktiviteter vi planerat in💓.
Istället kommer Marie Enander att börja som ny tränare hos oss vilket vi tycker är jättekul! Marie är så välkommen!! Hon har spelat fotboll i bl.a Södertäljes damlag och varit aktiv under 12 år.
Nu känner hon sig redo att ta sig än våra härliga tjejer tillsammans med oss🌟. Massor av ny energi och idéer 👍⚽!
Marie kommer till lördagens träning 👍.
Vänliga hälsningar alla ledare i F09/10
| MHFF 2 (borta) | 23 maj, 12:00 |
| Match New Mill FC U - Julita GOIF (div 4) | 24 maj, 15:00 |
| Träning | 25 maj, 18:45 |
| Träning | 26 maj, 19:00 |
| Träning | 28 maj, 19:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera