Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om New Mill FC F 18
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från New Mill FC F 18.
F 18
Följ oss för uppdateringar
Nu har vi haft några temaveckor ”kamp” och introducerat några nya övningar, bl.a. en ny övning mot större mål och det är så roligt att se utvecklingen av fotbollskontroll och spel av alla barn!
Vi fortsätter med uteträningar till höstlovet men på sista träningen den 22 okt ska vi ha lite skoj i Källparken!
Efter höstlovet är vi väldigt nöjda att meddela att träningar kommer fortsätta inomhus på tisdagar kl 17-18 i Furuborgshallen B till 17 dec. Finns uppdaterat på kalendern på laget.
Stort tack till alla föräldrar som ställer upp och bär fotbollssäckar, hoppar in i övningar och kör Krokodil! Vi är även väldigt glada för den konstruktiva feedbacken vi får, ibland ser ni föräldrar saker från sidan som vi inte alltid hinner uppfatta.
Ses på tisdag!
Hälsningar Ledarna
| Träning | 13 jan, 17:00 |
| Träning | 20 jan, 17:00 |
| Futsalsammandrag | 24 jan, 08:00 |
| Futsalsammandrag | 25 jan, 08:00 |
| Träning | 27 jan, 17:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera