Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Näsums IF A/B lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Näsums IF A/B lag Herrar.
A/B lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Ja på grund av degraderingen till div 6 så visste vi att någon alt några kommer med största sannolikhet att lämna, så blev det ju också och tidigt stod det klart att Ruuska skulle gå till Tosteberga även Linkan bestämde sig till slut för att prova sin lycka där.
Häggebrink var näst på tur och gick för egen utveckling till IFÖ Bromölla.
Sen har vi då killen jag kallat Mr Näsum, Marcus Larsson som varit i föreningen sen barnsben som nygift nu, ja ni mins väl allt rabalder och skriverielserna runt den enormt uppmärksammade svensexan som hans kamrater drog igång på Öllervallen…. Vi blev rikskändisar och var med i rikspressen (vilken grej alltså hahaha), han kommer lira div 4 fotboll i Hörvik 2015.
Vi önskar killarna varmt lycka till och tackar för representationen i den blåa tröjan och ni är varmt välkomna tillbaka när som helst!
På vårt pluskonto då!
Först har vi Näsums killen Ola Edvinsson som gör comeback, Ola är en kille med en riktigt farlig vänsterslägga detta visade han direkt på träningen med ett tillslag som får en att tänka på van Bastens, så se upp!
Nästa kille är även han en Näsums pöjk som gör comeback, Martin Olofsson en ung hungrig orädd målvakt som vi är enormt glada över att fått igång.
Den tredje även han en Näsums pöjk och det är hemvändaren Erik Lönestig som kommer från Gualöv vilket vi varmt välkomnar.
Fjärde killen som är klar för Vårat NIF är Alexander Niklasson, en stor stark och teknisk spelare som var en tung ledargestalt i Gualöv under 2014. Vi är glada för att ha knutit han till oss för denna säsong!
Men mina NIF vänner de är mer på gång och jag återkommer!
//WM
| Vinslövs IF (hemma) | 22 maj, 19:00 |
| Träning | 26 maj, 18:30 |
| Hjärsås/Värestorps IF (borta) | 26 maj, 19:00 |
| Träning | 28 maj, 18:30 |
| Vinnö IF (borta) | 30 maj, 16:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera