Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Notvikens IK Herrfotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Notvikens IK Herrfotboll.
Herrfotboll
Följ oss för uppdateringar
Spelarna hinner knappt av bussen från Sandvik innan det är dags för match för en del av gänget igen. Nu går lag 2 in i slutspurten av div 4. Och man vill gärna behålla serieledningen genom att besegra Lillpite IF på Tuna på torsdag.
Segersviten är nu uppe i sex raka. Lillpite möte man innan sommaruppehållet och vann med 3-0 efter två mål av Nino Tietäväinen och ett av Anton Olofsson.
Ett Lillpite som ligger stabilt i mitten. En bit från topplagen och på behörigt avstånd till nedre strecket.
Jacob Engström, tränare:
- Vi vill såklart bygga vidare på raden av segrar vi plockat och stannar gärna på första plats. Det vore en rejäl fjäder i hatten att försvara seriesegern från ifjol.
Truppen:
Harry K, Rasmus K, D Öhman, Felix R, Emil L, Sven ES, V Skogfält, Ante VH, Pierre B, H Berlin, Nino T, Bangk K, Ahmed J
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera