Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Nor IK P-03
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Nor IK P-03.
P-03
Följ oss för uppdateringar
Då semestertider närmar sig med stormsteg så närmar sig också sommaruppehållet!
Vi kommer att träna nu på tisdag (5/7) 17:30 - 19:00 som vanligt. Efter träningen kommer det för killarna bli grillade hamburgare och dricka på verandan, uppskattningsvis 19:00 - 19:45, så ni behöver inte ha någon brådska att hämta kidsen.... Då det blir lite förberedelser inför detta kommer en separat anmälan gå ut om detta endast för att beräkna hur mycket vi ska förbereda!
Efter detta så tar vi sedan uppehåll i några veckor innan vi startar upp höstsäsongen.
Redan första helgen i augusti drar vi som bekant till Skara på cup! Avgifterna ska betalas in före det och egentligen redan varit gjort. Anmälningsavgiften för båda lagen är redan betalda men spelaravgiften på 1095:-/pers är kvar. Vi tar hela anmälningsavgiften från lagkassan (1200:- x 2 lag) samt 245:-/spelare så kvarstående 850:-/spelare för mat, boende, en dag på Sommarland och cupen, skall nu betalas av er som är anmälda!
Som vanligt önskar vi detta på lagets konto: Swedbank, 8156-2 924 646 276-7 eller så Swishar ni till Linda på 070-261 45 82.
Alltså 850 kr betalas, märk betalningen med spelarens namn!
För att vi i vår tur skall kunna betala så är det önskvärt om ni alla har möjlighet att göra detta så snart som möjligt så att vi inte går miste om vår plats i cupen!
Vi kommer återkomma med mer info om cupen efter hand och ni kan även läsa på: www.skarasommarlandcup.se
Men vi är anmälda med två lag så räkna med att det blir mycket speltid :-)
Har ni frågor så hör av er!
//Peter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera