Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Norrahammars GIS F14/15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Norrahammars GIS F14/15.
F14/15
Följ oss för uppdateringar
Äntligen är det dags! Vädret börjar bli lite mer uthärdligt och gräset lite grönare och gräspremiären är således här. Vi drar igång med träningarna denna vecka och första tillfället i år är nu på torsdag den 27/4 kl 17:30.
Som vi nämnt tidigare kör vi lite nedsnack och ombyte i omklädningsrummet efter träningen, samt lite lättare kvällsmat tillsammans i klubbstugan (gäller träningarna på torsdagar).
Vi är ombytta och klara i god tid till det att träningen börjar. Vill man kan man byta om på plats i ett av omklädningsrummen även innan träningen. Fotbollsskor och benskydd är ett måste. Vattenflaska likaså.
Kallelse till träning kommer under dagen. Svara gärna på denna så vi vet hur många som kommer.
Det ska bli grymt roligt. Nu kör vi!
Hälsningar
Ledarna
| Habo IF 6 (hemma) | 17 maj, 14:00 |
| Boll-lisor | 17 maj, 17:00 |
| Träning | 18 maj, 17:30 |
| Träning | 20 maj, 17:30 |
| Tabergs SK 1 (borta) | 24 maj, 11:00 |
| 29 apr | Träning |
| 28 apr | NGIS STARTAR NYA LAG |
| 26 apr | Valborg |
| 15 apr | Inför fixardagen |
Hej, är det någon som har till salu ett par fotbollsskor i stel 33?
RapporteraRapportera
Hej
RapporteraJag slutar jobbet så att Hedvig precis hinner till träningen 17.30. Så kommer det troligtvis vara hela tiden. Men hon kommer så fort vi kan.
Mvh Stina
Rapportera
Det blir jättebra, inga problem! Bra att ni meddelar.
RapporteraRapportera
Jag är hemma strax efter 17 på dagarna efter hämtning av barnen. Felicia försöker vara där 17.20 - men kan bli precis till 17.30.
RapporteraRapportera