Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Norrahammars GIS Damlaget
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Norrahammars GIS Damlaget.
Damlaget
Följ oss för uppdateringar
På lördag är det samling på Hammarvallen 08.00 för avresa till Tidaholm.
De som kan köra upp är:
Håkan (Elins pappa), Håkan (Idas pappa), Peter (Filippas pappa), Ulisses (Norahs pappa) Mikael (Felicias pappa) och Martin (Julias pappa)
Packlista:
Luftmadrass, täcke, kudde, tandborste, tandkräm, duschartiklar, handduk, matchställ, underställ (ifall det blir kyligt),
fotbollsskor, benskydd, mjukisbyxor, pyjamas. Uppvärmningsställen ska vara klara på fredag som vi tar med oss upp och delar ut på plats. Tag gärna med en extra överdragströja.
Det är en deltagaravgift på 380 kr/person, där vi sagt att spelarna bara betalar 200 kr (resten tar vi ur lagkassan). I de pengarna ingår middag på lördag, frukost och lunch på söndag samt övernattning. Vi tänkte gå ut och äta lunchen på lördag som ett lag där det också kommer bekostas av lagkassan. De 200 kan ni swischa till mig på 0704-492293 (glöm inte skriva namn)
Vi kommer bo på Forsens förskola som ligger på Vråbolsgatan 5 och matcherna spelas på Ulvesborg som ligger på Bäckgatan. Första matchen spelas på Nyborg som ligger på Järnvägsgatan.
Vi kommer behöva hjälp av föräldrar som kör upp på lördag att transportera spelarna mellan planen och vårt boende, samma sak gäller på söndagen för de som åker upp. Spelschemat ligger under en äldre nyhet längre ner på sidan. Hoppas alla är taggade för en kanonhelg! Har ni frågor kan ni kontakta mig. //Martin
| Träning | 3 jan, 09:15 |
| Intersport Södra Cup | 10 jan, 08:00 |
| La femme Cup Aneby | 31 jan, 09:00 |
| La femme Cup slutspel | 1 feb, 09:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera