Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Nackdala AIS P-03/04_old
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Nackdala AIS P-03/04_old.
P-03/04_old
Följ oss för uppdateringar
Efter två vinster och en förlust i gruppspelet idag är vi klara för A-slutspel i morgon. Samling kl 11.45 på Storvreten, kvartsfinalen spelas kl 12.40 mot Tyresö. Vinner vi den går vi vidare till semi som spelas kl 15.35, en eventuell final går av stapeln kl 16.45.
Inför i morgon har vi bestämt att godis, läsk, och andra sötsaker som bullar etc är förbjudet för spelarna tills vi har spelat färdigt för dagen. Killarna själva reflekterade över att alla sötsaker de hade satt i sig före matchen mot Rönninge-Salem kanske bidrog till förlusten. Ett mycket moget tänk tycker jag som vi ledare vill hålla oss till. Jag ber er alla att respektera det och i stället se till att killarna har mackor eller annat att äta mellan matcherna. Sylvia har erbjudit sig att göra fruktsallad som energipåfyllnad vilket vi givetvis tackar för!
Väl mött i morgon, med förhoppningar om en härlig fotbollsdag!
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera