Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Munkedals IF MIF P-2016
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Munkedals IF MIF P-2016.
MIF P-2016
Följ oss för uppdateringar
Tack alla barn och föräldrar för en fin vårsäsong! ⚽️
Det är fantastiskt roligt att få följa alla barns utveckling på fotbollsplanen. Vi ledare hoppas att ni föräldrar och barnen själva märker alla framsteg som sker.
Idag hade vi haft sommaravslutning med fotboll, korv och bröd och vattenkrig. En del barn såg ut att ha doppat sig i älven intill 😉
Nu tar vi ett välförtjänt sommarlov till slutet av juli. Kallelser kommer i vanlig ordning när det är dags igen.
Eventuellt kommer vi hålla igång med spontanfotboll en gång i veckan under uppehållet. Vid dessa tillfällen kommer vi inte räkna in någon närvaro, utan där kör vi bara lite enklare upplägg för de som inte kan hålla sig från fotbollen.
Mer info kommer om det i så fall.
Ha en fin sommar! ☀️
//Linda, Jonas, Marie och Andreas
Tack för allt Ni gör⚽️😊Trevlig sommar🌞
RapporteraRapportera