Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Munkedals IF MIF P-2017
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Munkedals IF MIF P-2017.
MIF P-2017
Följ oss för uppdateringar
Hej på er!
Nu på onsdag 30e april är det dags för fotografering. Samling absolut senast 17.15 för att vi ska hinna få på alla killar matchställ som vi har med oss. Ni behöver ta med er fotbollsskor och strumpor som ska vara på under fotograferingen.
Efteråt var tanken att det skulle bli träning men vi känner att det blir stressigt och svårt att få till så vi ställer in den. Däremot kommer vi passa på att köra ett ledarmöte nere på MIF så för de killar som vill ser vi till att det finns mål och bollar utanför. Så vill man blir det spontanfotboll nere på IP, dock inte ledarledd utan den blir oövervakad eller övervakad utav er föräldrar som kan vara på plats.
På torsdag den 1a maj ska vi ha en kickoff med laget mellan 10-13 i sporthallen. Vi kommer bjuda på mat och dryck under denna tid. Så vi ber er att svara på kallelsen så vi kan se till att det finns mat till alla 🙏
På fredag kör vi träning som vanligt
Träning | 13 jun, 17:00 |
Sammandrag P-2017 | 14 jun, 10:00 |
Träning | 18 jun, 18:00 |
Träning | 20 jun, 17:30 |
Träning | 25 jun, 18:00 |
Melvin ville ta det lugnt idag så vi hoppas kickoffen. ☺
RapporteraRapportera
Hej! Vidar J kommer tyvärr inte heller idag.
RapporteraRapportera
Hej! Noel kan tyvärr inte heller komma idag.
RapporteraRapportera
Hej, idag efter kickoffen fick vi med oss Algot B vattenflaska hem 🙈 Tar med det nästa träning, men då vet ägaren var den är tills dess 😊
RapporteraRapportera
Ja och vi hittade M. Witts vattenflaska 😉 den tas med till träningen imorgon
RapporteraRapportera