Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mullsjö AIS F Grön(17/18)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Mullsjö AIS F Grön(17/18).
F Grön(17/18)
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Här kommer lite info inför nästa helg.
Lördagen den 18/10 är det dags för vårt första poolspel. Detta är i Tidaholm. Vi samlas vid VIP kl 13.45 så åker vi samlat till Tidaholm. Vi kommer spela två matcher, en kl 15.00 mot Fröjered och en klockan 16.00 mot Vara. Det kan bli så att det blir match på flera planer samtidigt beroende på hur många spelare vi blir. Svara gärna så snart ni vet på kallelse ifall ert barn kan vara med eller inte. Detta så vi vet hur många spelare vi kommer kunna åka med.
Vi kommer ta med matchställ som delas ut på plats.
Söndagen den 19/10 är det dags för fotografering. Detta sker i Nyhemshallen. Vi samlas där kl 13.40 och vår fotograferingstid är kl 13,55. Det kommer tas både gruppbild och individuell bild. Vi kommer fotograferas i matchställ. Ta med klubba till fotograferingen. Vi har skickat ut en kallelse även till denna.
Återkom om ni har några frågor!
MVH ledarna
Godkväll! Inför fotograferingen på söndag: Beställningsblanketter finns att fylla i innan fotograferingen. Robert kommer ta med blanketter imorgon till poolspelet samt på söndag för de som inte redan fått. Om man vill skriva ut själv ligger nu blanketterna under dokument-säsongen25/26
RapporteraRapportera
Hej igen!
RapporteraSom Emma skrivit ovan så kommer vi fotograferas i matchställ imorgon. Glöm inte inneskor och innebandyklubba! Eftersom vi inte har jättemycket tid mellan samlingstiden och start för fotograferingen så vore det fint om ni som redan fått beställningsblankett fyller i den innan ni kommer till nyhemshallen imorgon så spar vi lite tid ☺
Ses imorgon!
Med vänlig hälsning,
Evelina
Rapportera
Vi kunde inte vara med på matchen i dag. Men kan komma till fotograferingen men har inget matchställ. Har ni några mer?
RapporteraRapportera
Vi samlas och byter om tillsammans, det matchstället som användes idag skall användas av ett annat lag innan.
RapporteraSes i morgon👍
Rapportera