Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mullhyttans IF
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Mullhyttans IF.
Mullhyttans IF
Följ oss för uppdateringar
Nu har Mullhyttans IF gjort klart med markägaren vid Brogaland att gräsklippning och röjning av vass kommer MIF ta hand om även denna sommar. Tyvärr nåddes vi av nyheten att kommunen avvecklar badet som kommunalt men vi vet vad detta bad betyder för alla Mullhyttans invånare och alla besökare så därför har MIF styrelse beslutat att utan ersättning sköta badplatsen (klippning och vassröjning). Vi uppmanar alla som så vill, att vid något tillfälle under sommaren ta med sig kratta och hink för att städa efter gässen.
Vi ber er notera att det inte kommer tas vattenprover och det kommer inte heller finnas toalett eller livräddningsutrustning på plats. Därför uppmanar vi alla att vara ännu mer försiktiga och alltid bada tillsammans med någon annan simkunnig.
Fotboll PF 18/19 Träning | 1 jun, 15:00 |
Fotboll P 13-15 Lekebergs IF Svart (hemma) | 1 jun, 15:30 |
Fotboll PF 16/17 Träning | 1 jun, 17:00 |
Fotboll P 13-15 Träning | 2 jun, 18:00 |
Padel Träning | 3 jun, 17:00 |
Bravo MIF 👍 , kommunen borde väl kunna ställa upp med livräddningsutrustning iallafall
RapporteraRapportera
Jättebra! Ni kanske kan ställa dit någon behållare för gåsbajs - så finns ju möjligheten att rensa litet när man är där.
RapporteraRapportera
fantastiskt.
Rapporteraotroligt bra .
Rapportera