Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mossens BK P-19
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Mossens BK P-19.
P-19
Följ oss för uppdateringar
Information om kallelse
Vi har väldigt låg svarsfrekvens på kallelser till träningar och sammandrag. Detta försvårar att planera upplägget för våra tränare och beräkna hur mycket material som behövs för träningen. Till dagens träning har ca 50% svarat på kallelsen.
Ni behöver slå på notiser för Laget se. Ladda gärna ner appen till telefonen och se över så att ni har rätt kontaktuppgifter. Vi lagledare hjälper gärna till om ni har några frågor om kallelser och annat i Laget.
Det är i första hand på Laget som all information om Mossen BK och P19 kommer ut så det är bra att ni ser över att ni får information.
Varje vecka går det ut kallelse för träningen. Planerar ni gå så svara på kallelsen. Om ni får förhinder så går det ändra anmälan på kallelsen till "deltar ej" till kl 17:00 samma dag.
Vi har väntelista för laget och det är fler killar som vill börja spela fotboll. Det är därför viktigt att svara på kallelsen så att vi ser vilka spelare som fortfarande är aktiva i laget.
Vi har även i föräldragrupp för P19 i WhatsApp. Här är det mer snabba korta frågor som till exempel om någon glömt något vid fotbollsplanen, fråga i nära anslutning till träning/sammandrag och lite annat smått och gott.
Vi förstår att allt är nytt med att använda Laget och att svara på kallelser. Vi hjälper gärna till om något krånglar eller om något behöver förklaras
Allt gott
Lagledare och tränare för P19
Träning | 2 okt, 17:00 |
Mossens BK Vit (hemma) | 4 okt, 12:00 |
Träning | 9 okt, 17:00 |
Medlems-Möte | 15 okt, 19:00 |
Träning | 16 okt, 17:00 |
Hej. Vi har inte fått något mejl angående anmälan till träning idag. Eller har jag missat det?
RapporteraRapportera
15 september fick vi men det missades, början av veckan går som på räls, har testat nu att slå på notiser i appen om det kanske hjälper (många mail)
RapporteraRapportera
Hej Susanne,
RapporteraCheck it on top of this page (on the left of your profile name - My notifications -).
Rapportera
Kallelse går ut tre dagar innan träningen. Titta igenom mailen. Annars kontrollera att mailadressen stämmer som finns på Laget
RapporteraRapportera
Ok tack då vet jag. 👍
RapporteraRapportera
Man kan även under "aktiviteter" svara på kallelsen. Lättast är det med appen om man vill följa nyheter för P19
RapporteraRapportera